Home PaSO.....................................Kup bilet.....................................PaSOPaSO 1997-2018 .....................EN

Romantyczny Wieczór Walentynkowy z Patryzio Buanne!

Nikt nie śpiewa piękniej o miłości
Wieczór Walentynkowy z:

......................

Artysta światowego formatu: zachwycający głos, aparycja włoskiego amanta, niezwykły temperament i charyzma oraz repertuar obejmujący największe włoskie przeboje - od piosenek neapolitańskich, przez tematy filmowe, po muzykę pop, a także światowe standardy, którym potrafi nadać świeżość i blask, i swój własny, niepowtarzalny styl.

Kariera Patrizia obejmuje swoim zasięgiem wszystkie kontynenty: bije rekordy popularności w Europie, w Południowej Afryce, ale także w Singapurze, Hongkongu, Indonezji, Tajlandii. Ponad 6 milionów sprzedanych płyt (złotych i platynowych), miliony fanów na koncertach, setki tysięcy mil przebytych w artystycznych podróżach. W Australii wypełnia stadiony, a sprzedaż płyt osiąga poziom potrójnej platyny! Przyciąga widzów jak magnes, bawi ich, wzrusza, oczarowuje.

Zdobył szturmem serca słuchaczy już pierwszą, wydaną 13 lat temu płytą 'L'Italiano' ("Włoch") - albumem łączącym neapolitańską fantazję oraz tradycję śpiewania włoskich standardów z lat 50. i 60. Płyta zawiera kilkanaście znakomitych kompozycji, zaaranżowanych i zaśpiewanych z niespotykanym rozmachem i stylem. Wśród nich między innymi wspaniałą wersję "Parla Piu Piano", czyli głównego tematu z "Ojca Chrzestnego" i dwa znane już przeboje "Il Mondo" oraz "A Man Without Love". Kolejne płyty ukazują się systematycznie co 2 lata. Po każdej następuje światowe tournée – setki koncertów i spotkań z publicznością, bo wielki talent i charyzma Patrizia ujawniają się w pełni w sali koncertowej, gdy wyzwala się najważniejszy element: emocje! Emocje: wzruszenia, radość, zabawa towarzyszą każdej wykonanej piosence, dlatego każdy koncert Patrycja jest dla widzów pasmem niezapomnianych przeżyć.

 


Piosenki Patrizio Buanne:

A Man without Love - Patrizio Buanne
Americano - Patrizio Buanne
Mambo Italiano - Patrizio Buanne
Il Mondo - Patrizio Buanne

 

Walentynki z Patrizio Buanne
Friday 14 lutego 7:30, 2020

Copernicus Center

Kim je

Kim jest Patrizio Buanne? Bez wahania można powiedzieć, że obywatelem świata. Urodził się w Wiedniu (!). Jak sam mówi - jest dzieckiem miłości pięknej dziewczyny z Polski i młodego Neapolitańczyka. Po ojcu odziedziczył urodę, po mamie niebieskie oczy i polskie serce. Wychowywał się w Wiedniu i w Neapolu. Spiewa od zawsze. Już jako jedenastolatek brał udział w konkursach dla młodych talentów, które systematycznie wygrywał. W 1997 roku wystąpił w Polsce - we Wrocławiu, gdzie w obecności Jana Pawła II zaśpiewał pieśń „Angelo Di Dio” dla osiemdziesięciu pięciu tysięcy ludzi. Zaowocowało to podpisaniem kontraktu nagraniowego i 17-letni Patrizio zaczął zdobywać serca polskich słuchaczy.
Wtedy to od poniedziałku do piątku chodziłem do szkoły w Wiedniu, a w każdy piątek wieczorem jechałem do Polski, gdzie mój singel »Angelo Di Dio« odnosił sukcesy. Grałem dwa koncerty w ciągu weekendu, a potem, w niedzielę, wsiadałem do nocnego pociągu do Wiednia, odrabiałem swoje lekcje podczas podróży; mama spotykała mnie w poniedziałek o 6:30 rano i wiozła prosto do szkoły”.

W roku 1999 wrócił do Włoch i – po wygraniu kolejnego konkursu talentów – otrzymał kontrakt w telewizji. Wkrótce prowadził swój własny program i stał się jedną z najpopularniejszych młodych twarzy. W 2003 roku, wraz z producentem Christianem Seitzem wyjechał do słynnego londyńskiego studia Abbey Road, aby razem z Royal Philharmonic Orchestra urzeczywistnić swój sen. 18 miesięcy później zaprezentowali rezultat:
Na całym świecie spotyka Polaków i czuje się wśród nich jak Polak. Mówi, że jest dumny ze swych polskich korzeni. Pięknie mówi po polsku, bez trudu wypowiada nawet „W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie” albo „stół z powyłamywanymi nogami”.

..........

 

 

 

   

Copyrights by Paderewski Symphony Orchestra