Home PaSO....................................................................PaSOPaSO 1997-2023.............. .........................................

Besame mucho

https://www.youtube.com/watch?v=JI_OxljFe7c

Por una Cabeza

https://youtu.be/JrO8fAXFEqY

Perhaps Love

https://youtu.be/7fqYc0ooQ5Y

 

TANGO!
W programie tego wyjątkowego koncertu znajdą się najpiękniejsze tanga sceny i ekranu. Słynne kompozycje Astora Piazzoli i Carlosa Gardela, ukochane piosenki Edith Piaf i Jacqeu'a Brela, wielkie przeboje Broadway’u i filmu w fascynujących interpretacjach wielkich gwiazd: Alicji Węgorzewskiej i Placido Domingo Juniora oraz Paderewski Symphony Orchestra pod mistrzowską batutą Mariusza Smolija.

Taniec dla dorosłych!
Ten najbardziej kontrowersyjny, a zarazem fascynujący taniec świata pochodzi z biednych dzielnic Buenos Aires. Pewnie tango pozostałoby do dzisiaj tylko pikantną ciekawostką dla turystów, gdyby nie trafiło do Paryża za sprawą pewnego młodziutkiego argentyńskiego poety. W 1911 roku Ricardo Güiraldes wygłosił wiersz na cześć tanga i odtańczył tango wśród zdumionych gości paryskiego salonu wywołując istną burzę skrajnych emocji. Skandalowi i oburzeniu towarzyszyły zachwyt i nieodparta fascynacja tajemniczą siłą muzyki i witalną energią gwałtownych, nieprzewidywalnych kroków tancerzy. Nie pomogły protesty i zakazy władz - poprzez Paryż tango-mania w ciągu kilku lat ogarnęła Europę, a potem resztę świata. Wielkie przeboje tanga wylansowało kino, kabarety, teatr, do dzisiaj jest niewyczerpanym źródłem inspiracji twórców, wykonawców i publiczności. Decyzją UNESCO, 30 września 2009 r. taniec i muzyka tanga stały się częścią światowego kulturowego dziedzictwa ludzkości!

Noth Shore Center for Performing Arts
9501 Skokie Blvd, Skokie, IL 60077

 

more info En

Buy Tickets:

PaSO Office: 5400 N. Lawler Ave., Chicago
tel. 773 467 9000


Księgarnia D&Z: 5507 W. Belmont, tel. 773 282 4222
POLAMER: 4747 N. Harlem tel. 708 867 9200 /
1107 Mt. Prospect Plaza, tel. 847 253 0722

..

 

 

 

..

 

 

 

 

 

 

Alicja Węgorzewska, mezzo sopran - słynie z pięknego, silnego głosu i wielkiej urody. To atuty, które pozwalają jej być idealną CARMEN (ukochana rola). Jest artystką niezależną, intrygującą, o wielu talentach. Współpracuje z najlepszymi teatrami operowymi w Polsce i w Europie, jest częstym gościem festiwali krajowych i zagranicznych, śpiewała w słynnych salach Europy, USA i Arabii Saudyjskiej. Była gwiazdą niezwykłych wydarzeń o światowych zasięgu, jak Koncert z okazji narodzin 6-miliardowego obywatela świata, czy zakończenie Roku Chopinowskiego (Yamaha Hall w Nowym Yorku). Znana telewidzom z programów muzycznych, jest mentorem i trenerem wokalnym w takich produkcjach TV, jak Bitwa na Głosy czy The Voice Senior.  Gra w teatrze (Diva for rent) i serialach TV (Dom nad rozlewiskiem, Na dobre i na złe, Barwy szczęścia). Głos Alicji Węgorzewskiej słychać na ścieżce dźwiękowej filmu Wiedźmini na płytach gwiazd pop (Liber, Michał Wiśniewski). Jest utalentowanym producentem, reżyserem, wieloletnim dyrektorem Warszawskiej Opery Kameralnej. W bogatym  dorobku płytowym Artystki szczególne miejsce zajmują: „Hymn Papieski”, „Kolędy” i „Tanga Świata ”!


 

 

 

 

 

 

 

Placido Domingo Jr. - syn wielkiego Placido Domingo (The Three Tenors!), często występuje u boku ojca w pięknych, dedykowanych śpiewakom duetach (m.in. Perhaps Love). Jest nie tylko utalentowanym śpiewakiem, ale i autorem, kompozytorem, aranżerem i producentem przebojów wielkich gwiazd, takich jak Michael Bolton, Sarah Brightman, Diana Ross i – oczywiście sławny ojciec. Ich wspólnym sukcesem jest wydany w 2009 r. album pieśni do tekstów Jana Pawła II, “Amore Infinito” (Miłość nieskończona), który znalazł się na liście TOP Classical Crossover Albums słynnego Billboard Magazin.

 

 

 

 

 

 

 

   

Copyrights by Paderewski Symphony Orchestra