Home PaSO.....................................Kup bilet

Paderewski Symphony Orchestra 773 467 9000

Piatek, 19 maja godz. 19.00
- Anex Copernicus Center
5216 W. LAwrence Ave Chicago


Paderewski Symphony Orchestra oraz Copernicus Fundation zapraszają na spektakl Teatru Piosenki poświęcony twórczości Wojciecha Młynarskiego
p.t.
“Róbmy swoje”

Wojciech Młynarski - poeta, satyryk, artysta kabaretowy, autor ponad 2000 tekstów piosenek, dramaturg, scenarzysta, librecista, tłumacz, kompozytor, reżyser teatralny. Jego teksty towarzyszą nam od wczesnych lat sześćdziesiątych. Kształtowały wielu z nas, wychowywały, dostarczały cennych życiowych rad, często służyły za moralny kompas. Wiele Jego sformułowań - “róbmy swoje”, “przyjdzie walec i wyrówna”, “jeszcze w zielone gramy”, “w co się bawić ? ”, “ludzie to kupią” i inne - weszło do naszego codziennego języka i nie traci aktualności. Porozumiewamy się nimi, czesto nie pamiętając ich autorstwa.

W programie: popularne piosenki, teksty satyryczne, fragmenty felietonów Wojciecha Młynarskiego oraz wspomnienia o Artyście.

Wykonawcy: Ewa Milde, Julitta Mroczkowska, Liliana Para-Piekarska, Agata Paleczny, Ewa Staniszewska, Alicja Szymankiewicz, Krzysztof Arsenowicz, Bogdan Łańko, Andrzej Piekarski. Zespół instrumentalny pod kier. Krzysztofa Pabiana (bass): Bartłomiej Ciężobka (piano), Marek Lichota (akord), Tim Mulvenna (perk), Rob Denty (sax) Scenariusz i prowadzenie: Barbara Bilszta i Elżbieta Kochanowska-Michalik

“Kunszt poetycki Wojciecha Młynarskiego zasadzał się na tym, że w z pozoru lekkich, dowcipnie błyskotliwych piosenkach umiał zawrzeć znaczące przesłania, mniej lub bardziej świadomie wnikające do wyobraźni i sumień słuchaczy.” culture.pl.

Paderewski Symphony Orchestra

773 467 9000
paso.office@gmail.comBilety: $42 i $32 Wiecej informacji:
biuro PaSO,
5844 N. Milwaukee Ave, tel. 773 467 9000


 

Grafik sali i ceny biletow

 

KUP BILET 

 

   

Copyrights by Paderewski Symphony Orchestra