Home PaSO ...........................

KUP BILET

Piotr Nalepa, BREAKOUT TOUR - SYMFONICZNIE
Koncert muzyki Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej w Chicago,
19 maja o godz. 7.30 PM, w Copernicus Center


 
Syn Tadeusza i Miry - Piotr Nalepa od 2007 roku realizuje "artystyczny testament" rodziców wykonując z zespołem Nie-Bo piosenki Breakout.
Pierwszy koncert „Piotr Nalepa - Breakout Tour” odbył się na dziedzińcu zamku Przemyskiego Centrum Kultury w 2007 r. i zgromadził tłumy widzów z całej Polski. Koncert został powtórzony ponad 200 razy w różnych miastach Polski i wszędzie gromadził tysiące fanów polskiego bluesa, dla których kultowa muzyka Breakoutów znaczy bardzo wiele.

W 10 rocznicę śmierci Tadeusza Nalepy powstała nowa wersja koncertu: symfoniczna, która spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem słuchaczy i krytyków.Breakout Symfonicznie jest hołdem dla wspaniałych twórców: Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej, których dorobek artystyczny stanowi ważną cześć historii polskiej muzyki rozrywkowej. To piękny projekt, pragniemy dotrzeć z nim wszędzie tam, gdzie istnieją zespoły symfoniczne i wszędzie tam, gdzie znajdziemy możliwości jego realizacji...” pisze Robert Lubera

W programie koncertu w Copernicus Center znajdą się wszystkie najlepsze  piosenki Miry Kubasińskiej i Tadeusza Nalepy, między innymi: Modlitwa, Kiedy byłem małym chłopcem, Na drugim brzegu tęczy, Testament, Gdybyś kochał, hej!, Poszłabym za tobą, Do kogo idziesz i Chciałabym być słońcem, i wiele innych. Nad całością czuwa występujący w tym koncercie syn Miry i Tadeusza - Piotr Nalepa. Liderem grupy jest Robert Lubera, wokalista i gitarzysta przez lata współpracujący z Tadeuszem Nalepą. Piosenki Miry Kubasińskiej wykonuje Zaneta Lubera.

 Piotr Nalepa - gitara
Robert Lubera - vocal, gitara
Zaneta Lubera - vocal
Wojciech Famielec - gitara basowa
Michal Jurkiewicz - organy Hammonda
Jozef Rusinowski - perkusja
&
The Paderewski Symphony Orchestra

 

Marynarki poszły w górę. Blues i klasyka rozpaliły publiczność

Czegoś takiego kaliska filharmonia jeszcze nie przeżyła. Połączenie bluesa i klasyki porwało publiczność. Wszystko za sprawą koncertu Piotr Nalepa Breakout Tour Symfonicznie. Rewelacyjne kompozycje zespołu połączone z lekkością kaliskich filharmoników i pazurem zespołu Nie-Bo sprawiły, że na koniec ponad dwugodzinnego występu w górę poszły marynarki.

................................................................................czytaj wiecejBilety na koncert do nabycia:
biuro PaSO 5844 N. Milwaukee Ave Chicago IL 60646
tel 773 467 9000

copernicustickets.com
bilety.com
DOMA, POLAMER, Ksiegarnia D&Z

 
 
Piotr Nalepa: Breakout Tour Symfonicznie – Polish Night!
Blues z polskim pazurem w połączeniu z muzyką symfoniczną –
wybuchowa fuzja emocji i energii! Copernicus, 19 maja, 7:30 PM

Zyjąc w Chicago, u źródeł bluesa możemy mieć wrażenie, że w tym gatunku import z Polski nie jest nam potrzebny. Nic bardziej mylnego!
Stworzony przez Tadeusza Nalepę polski blues stanowi artystyczny idiom – zjawisko niepowtarzalne: muzycznie, emocjonalnie, stylistycznie; fenomen nieprzemijający, utrwalony w kulturze kilku pokoleń Polaków.

Tadeusz Nalepa zwyciężył w plebiscycie "100 lat bluesa" (pisma "Twój blues") w kategoriach: - Osobowość bluesowa XX wieku oraz  Muzyk Stulecia - Polska.
Płytą stulecia w Polsce został album "Blues" grupy Breakout, a utworem bluesowym stulecia - "Kiedy byłem małym chłopcem".

W 2003 roku Nalepa został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Zmarł w 2007 roku, w pełni sił twórczych – po długiej walce z chorobą nerek. Spoczywa na warszawskich Powązkach.
Piotr Nalepa - syn Tadeusza i Miry Kubasińskiej (wokalistki „Breakoutów”, prywatnie żony Tadeusza), znakomity gitarzysta i kompozytor, który towarzyszył ojcu na scenie od wczesnej młodości, realizuje artystyczny testament rodziców. Dzięki temu mamy szansę – daleko od Polski przeżyć bliskie spotkanie z Tadeuszem Nalepą i Jego genialną twórczością. Do realizowania tego niezwykłego projektu Piotr wybrał spośród wielu krakowski zespół Nie-bo, którego liderem jest wokalista i gitarzysta Robert Lubera. Piosenki Miry Kubasińskiej wykonuje z niezwykłym temperamentem Zaneta Lubera – córka gitarzysty. Ten w zamierzeniu jednorazowy projekt powtórzono w Polsce ponad 200 razy, przy szczelnie wypełnionych salach. W 10-tą rocznicę śmierci Tadeusza Nalepy – w hołdzie Muzykowi Stulecia dodano do ascetycznego blusowego brzmienia delikatną otulinę orkiestry symfonicznej. Aranżacji dokonał Michał Jurkiewicz, którego usłyszymy w Chicago grającego na organach Hammonda. Piotrowi Nalepie i zespołowi Nie-bo towarzyszyła będzie The Paderewski Symphony Orchestra pod dyrekcją Wojciecha Niewrzoła.

W programie koncertu znalazły się najważniejsze utwory z ogromnej spuścizny Tadeusza Nalepy, w tym polski blues stulecia: Kiedy byłem małym chłopcem oraz inne: Na drugim brzegu tęczy, Modlitwa, Daję ci próg, W co mam wierzyć, Rzeka dzieciństwa, Gdybys kochał Hej!, Jedź ostrożnie, nie popędzaj kół i inne.
Marynarki poszły w górę! Blues i klasyka rozpaliły publiczność! (fragment recenzji z koncertu w Filharmonii Kaliskiej)

…”Wszystko za sprawą muzyki. Doskonałych kompozycji w ciekawych aranżacjach Michała Jurkiewicza, grającego też na Hammondach, mądrych tekstów i muzyków, którzy na scenie pokazali wszystkie swoje umiejętności – warsztat, płynność i umiejętność improwizacjiDzieci kwiaty – te młodsze, ale i starsze, pamiętające występy Miry Kubasińskiej i Tadeusza Nalepy, pokazały ogień, jaki w nich drzemie”. Fakty Kaliskie, 27 maja, 2017 

 

   

Copyrights by Paderewski Symphony Orchestra