Home PaSO....................................................................PaSOPaSO 1997-20222 .....................

Chór Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego “NON SERIO”

 nonserio.pl

Beata Borowicz - dyrygent, przygotowanie Maciej Borowicz - fortepian

 

Chór Uniwersytetu Gdańskiego „NON SERIO” wraca do Chicago z koncertem
„Z Polską w sercu”!

Niedziela, 7 lipca, godz. 6 PM

Wstęp wolny, konieczna rezerwacja 773 467 9000

Chór Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego przebywa w Stanach Zjednoczonych na zaproszenie Uniwersytetu Steven Point (Wisconsin). Zespół zdobył serca licznie zgromadzonych słuchaczy pięknym koncertem przebojów filmowych zaprezentowanym kilka dni temu w Akademii Muzyki PaSO. Szlak trasy koncertowej dwukrotnie prowadzi przez Chicago, dlatego – choć zatrzymują się na krótko - mamy szansę usłyszeć wspaniałych gdańskich śpiewaków po raz drugi w najbliższą niedzielę. Tym razem wykonają utwory stanowiące przekrój twórczości polskich kompozytorów - od dawnych, po współczesnych. Z pewnością radość sprawią słuchaczom zarówno pieśni artystyczne Fryderyka Chopina, czy Stanisława Moniuszki, jak i popularne piosenki takich autorów, jak Seweryn Krajewski, Marek Grechuta, czy Agnieszka Osiecka, które znamy i lubimy śpiewać, m. in. Piosenka o Okularnikach, Niepewność, Anna Maria i inne.

W bogatej, prawie 35-letniej historii chóru ważne i zaszczytne miejsce zajmuje czynny udział w dorocznych uroczystościach związanych z ruchem Solidarności oraz rocznicami wydarzeń sierpniowych roku 1980.

KONIECZNA rezerwacja!
Tel. 773 467 9000.


 

 

Konieczna rezerwacja 773 467 9000
Ilosc miejsc ograniczona


Koncert poprzedzi prelekcja pt. "Gdańsk, stocznia i Solidarność". Będzie to krótka opowieść (ok. 20 min) o historii Gdańska, Stoczni Gdańskiej, jej rozkwicie, a przede wszystkim o wydarzeniach historycznych, dla których była tłem w 2 połowie XX wieku. Wykład ilustrowany zdjęciami współczesnymi i archiwalnymi poprowadzi Małgorzata Geringer d’Oedenberg, przewodnik Europejskiego Centrum Solidarności.

Tradycyjnie wieczór w Akademii zakończy poczęstunek, spotkanie i ciekawe rozmowy z gośćmi z Polski.


Wstęp wolny, sugerowana donacja $20. Gorąca prośba: sala liczy 120 miejsc, prosimy o rezerwacje pod numerem telefonu 773 467 9000.

 

 

 

   

Copyrights by Paderewski Symphony Orchestra